Cam Çatı Sistemleri; Günümüzde çatılar için uygulanabilen pek çok çatı sistemi bulunmaktadır. En çok tercih edilen çatı sistemlerinden biri ise cam çatı sistemleridir. Cam çatılar, sabit olarak uygulanan sistemler gibi bazen açılır cam şekilde de uygulanabilmektedir.

Cam çatı sistemlerinin saydam özellikleri sayesinde, aydınlatma konusunda herhangi bir sıkıntı yaşamayacağınız için ekstra masrafa girmezsiniz. Hava şartları ne olursa olsun ısı yalıtımı özelliği sayesinde kış mevsiminin en soğuk günlerinde dahi çatınızın keyfini sürebilirsiniz. Diğer çatı kaplamalarına göre daha çok maliyetli olan cam çatı, bu özelliğinin yanında aynı zamandan estetik bir görünüm de ortaya koymaktadır.

Cam Çatı Sistemleri Kullanım Alanları

Cam çatı sistemi sayesinde ister ticari isterse de özel bir yapının çatısına son derece şık bir görünüm verilebilir. Cam çatı kullanım alanları evlerin ya da cafe’lerin çatıları cam çatı ile kaplandığından çok daha şık bir görünüm ortaya çıkar. Bunun yanında cam çatı sistemlerinin sağladığı en önemli avantaj ısı yalıtımıdır. Çatılara ve balkonlara yapılan bu uygulamalar sırasında kullanılan konfor cam malzeme sayesinde kaliteli kusursuz bir ısı yalıtımı sağlanır. Bunun sonucu olarak da yazın sıcak kışın ise soğuk hava içeriye geçirmez.

Cam çatı, konfor cam malzeme yanında ısıcam ya da tek cam olarak da uygulanabilmektedir. Yine bu sistemlerin uygulanması sırasında kullanılan ürün tek cam, 10 mm ve temperlenmiş bir malzemedir. Bu cam malzemenin farklı renk seçenekleri de mevcuttur. Siz de renk seçenekleri arasından dilediğinizi seçebilirsiniz.

Cam Çatı Sistemi Uygulama Görselleri

Cam Çatı Sistemleri

Cam Çatı Kapatma Sistemleri

Cam çatı kapatma sistemlerinin kullanılması, azami miktarda doğal ışığın bir alana girmesine izin verecek. Ve cam teknolojisindeki gelişmelerle birlikte, dış iklim ne olursa olsun alanı hala sıcak ve rahat tutabiliyor.
Cam çatı genel olarak birtakım yapısal destekler gerekecektir.

Düşük Demir camlı kirişler, tüm parantezleri ve sabitleri yapısal cam kirişine gizlemek için kenarlara çerçevesiz ayrıntılarla dolu bir alana tamamen şeffaf bir yatay eleman verebilir

Farklı bir görünüş için, çelik bir Tavan içerisinde cam derzlerini desteklemek için çelik T veya kutu bölümleri kullanılabilir. Bu minimal çelik destekler, geniş mesafelere yayılabilir ve daha endüstriyel bir efekt tasarımına uygundur. Teknik cam çözeltileri ve cam çatı kapatmaların kullanılması yapısal cam çatı projenizin daha performanslı bir unsur haline gelmesine fayda sağlamaktadır. Cam çatılarda kullanılan camlar tek cam ve ısıcam (konfor) olarak kullanılmaktadır. Isıcam konfor ısıyı adete içerde hapsederek ısı kaybını önlemektedir.

Tüm bu işlerinizin eksiksiz ve kusursuz bir şekilde yapılmasını istiyorsanız cam çatı kaplama işleriniz için Şentürk Yapı ile çalışmanız sizin için çok büyük bir avantaj olacaktır. Cam çatı kapatma uygulamaları ve fiyatları için bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Cam Çatı Sistemler Nerede Kullanılır

Cam Çatı Sistemleri, amaca uygun ve oldukça estetiktir. Kolay bir şekilde monte edilme imkânı bulunan bu çatılar, aynı zamanda istenilen her türlü mekâna uygulanabilir. Böylece mevsim nedeni ile evlerinizde ya da iş yerlerinizde kullanamadığınız balkon teras gibi yerleri her daim rahatlıkla kullanabilirsiniz. Teras yada balkon imkanı olan dış yapılarda sabit yada açılır olarak uygulanır. Sabit çatılara nazaran açılır sistemler daha çok maliyetlidir. Teras ve balkonlarda en çok kullanılan sistem ise sabit olan sistemlerdir.

Sabit çatılarda kullanılan taşıyıcı gövde olarak çelik malzemenin kullanıldığı bu çatı sistemlerinde, çelik malzemenin üzeri tamamen alüminyum kompozit levha ile kaplandığı için çelik aksam dışarıdan görünmez ve çok daha estetik bir görünüm verirler. Yani çatınızı hangi renkte tercih ettiyseniz, taşıyıcı çelik aksam o renkteki alüminyum kompozit levha sistemleri ile kaplanır ve bir bütünlük elde edilmiş olur.

Eviniz ya da iş yerinizde cam çatı sistemleri olarak firmamızdan açık ve sabit kapama olarak bilgi ve teklif alabilir hayata dönüştürebilirsiniz.  Avantajlarından yararlanmak için hemen bizim ile iletişime geçin.


1 Comment

Cam Çatı Kapatma - Cam Çatı Sistemleri - Şentürk Yapı · 2 Aralık 2020 at 14:59

[…] tasarımına uygundur. Teknik cam çözeltileri ve cam çatı kapatmaların kullanılması yapısal cam çatı projenizin daha performanslı bir unsur haline gelmesine fayda sağlamaktadır. Cam çatılarda […]

Comments are closed.

Call Now ButtonHemen Arayın