Cam Çatı Sistemleri; Günümüzde çatılar için uygulanabilen pek çok çatı sistemi bulunmaktadır. En çok tercih edilen çatı sistemlerinden biri ise cam çatı sistemleridir. Cam çatılar, sabit olarak uygulanan sistem ler gibi bazen açılır cam şekilde de uygulanabilmektedir.

Cam çatı sistemlerinin saydam özellikleri sayesinde, aydınlatma konusunda herhangi bir sıkıntı yaşamayacağınız için ekstra masrafa girmezsiniz. Hava şartları ne olursa olsun ısı yalıtımı özelliği sayesinde kış mevsiminin en soğuk günlerinde dahi çatınızın keyfini sürebilirsiniz. Diğer çatı kaplamalarına göre daha çok maliyetli olan cam çatı, bu özelliğinin yanında aynı zamandan estetik bir görünüm de ortaya koymaktadır.

Cam Çatı Sistemleri Kullanım Alanları

Cam çatı sistemi sayesinde ister ticari isterse de özel bir yapı nın çatısına son derece şık bir görünüm verilebilir. Cam çatı kullanım alanları evlerin ya da cafe’lerin çatıları cam çatı ile kaplandığından çok daha şık bir görünüm ortaya çıkar. Bunun yanında cam çatı sistemlerinin sağladığı en önemli avantaj ısı yalıtımıdır. Çatılara ve balkon lara yapılan bu uygulamalar sırasında kullanılan konfor cam malzeme sayesinde kaliteli kusursuz bir ısı yalıtımı sağlanır. Bunun sonucu olarak da yazın sıcak kışın ise soğuk hava içeriye geçirmez.

Cam çatı, konfor cam malzeme yanında ısıcam ya da tekcam olarak da uygulanabilmektedir. Yine bu sistemlerin uygulanması sırasında kullanılan ürün tekcam, 10 mm ve temperlenmiş bir malzemedir. Bu cam malzemenin farklı renk seçenekleri de mevcuttur. Siz de renk seçenekleri arasından dilediğinizi seçebilirsiniz.

Cam Çatı Sistemi Uygulama Görselleri

Cam Çatı Sistemleri

Cam Çatı Sistemleri, amaca uygun ve oldukça estetiktir. Kolay bir şekilde monte edilme imkânı bulunan bu çatılar, aynı zamanda istenilen her türlü mekâna uygulanabilir. Böylece mevsim nedeni ile evlerinizde ya da iş yerlerinizde kullanamadığınız balkon teras gibi yerleri her daim rahatlıkla kullanabilirsiniz. Teras yada balkon imkanı olan dış yapılarda sabit yada açılır olarak uygulanır. Sabit çatılara nazaran açılır sistemler daha çok maliyetlidir. Teras ve balkon larda en çok kullanılan sistem ise sabit olan sistemlerdir.

Sabit çatılarda kullanılan taşıyıcı gövde olarak çelik malzemenin kullanıldığı bu çatı sistemlerinde, çelik malzemenin üzeri tamamen alüminyum kompozit levha ile kaplandığı için çelik aksam dışarıdan görünmez ve çok daha estetik bir görünüm verirler. Yani çatınızı hangi renkte tercih ettiyseniz, taşıyıcı çelik aksam o renkteki alüminyum kompozit levha sistemleri ile kaplanır ve bir bütünlük elde edilmiş olur.

Eviniz ya da iş yerinizde cam çatı Sistemleri olarak firmamızdan açık ve sabit kapama olarak bilgi ve teklif alabilir hayata dönüştürebilirsiniz.  Avantajlarından yararlanmak için hemen bizim ile iletişime geçin.

Call Now ButtonHemen Arayın