Kapı önü sundurma, adından da anlaşıldığı üzere dış kapılar için kullanılan araçtır. Sundurma, dış kapının önünde hem görüntü olarak hem de olumsuz hava şartlarından koruma bağlamında kullanılan bir eşyadır. Hanların, dükkanların, apartmanların, kapı olan, kapının kullanıldığı her yere uygun olan bir eşyadır. Görsel olarak apartmanı, hanı veya dükkanı ön plana çıkarırken işlev bağlamında da oldukça kullanışlı bir gereçtir.

Kapı önü sundurmalar, bu kadar işlevi olduktan sonra tek çeşit olmasını bekleyemeyiz değil mi? Kapı önü sundurmanın birçok çeşidi bulunmaktadır. Çeşitlerinin haricinde kapı üstü sundurma alırken dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Kapı üstü sundurma almak isteyenler için tüm merak edebileceklerinizi bu yazıda topladık.

Kapı Önü Sundurma Çeşitleri

Cam sundurma modeli; diğer sundurmalar gibi kapının önüne inşa edilirler. Cam sundurmalar, güneş ışınlarını engellemede oldukça etkilidirler. Zararlı güneş ışınlarının size gelmesini %70 oranda engellerken oldukça şık bir görünüme de sahiptir. Kapı önü cam sundurma, tam koruma sağlar. Bu özelliğiyle uzun zaman kaynaklı solmaları engeller. Aynı zamanda pencereler için de kullanılabilirler.

Paslanmaz sundurma modeli; kapıların üzerine, önüne inşa edilirler. Paslanmaz sundurma modeli, oldukça şık bir görünüme sahiptir. Şıklığının yanı sıra oldukça dayanıklıdır da. Estetik görünümü ve dayanıklılığının yanı sıra olumsuz hava koşullarını koruma işleviyle olmazsa olmazdır. Paslanmaz görüntüsü ve işlevi ise, içerdiği ürünler dolayısıyla meydana gelmektedir.
Ferforje sundurma modeli; en çok tercih edilen sundurma modelidir desek yalan söylemiş olmayız. Evlerin, camların, dükkanların en çok tercih ettiği kapı önü sundurma çeşididir. Sundurmaların bir hayli modeli bulunmaktadır. Bu modeller arasında en çok tercih edileni, pratik ferforje sundurma modelleridir.

Ferforje kapı önü sundurmalar dayanıklı malzemelerden üretildiği için oldukça dayanıklı ve işlevseldir. Müşterinin zevkine bağlı olarak istenilen model ferforje kapı üstü sundurma seçebilirsiniz. Tamamen müşterilerin zevkine bağlı olarak ferforje sundurma motiflendirilir.

Kapı Önü Sundurmalar Ne İşe Yarar?

İlk olarak 1900’lü yıllarda ortaya çıkmıştır. O zamanki evler genellikle tek katlı olduğundan, kapının önünü hava koşullarından korumak için kullanılıyormuş. Günümüzde de pek farklı sayılmaz. Şuan çeşit çeşit olan kapı üstü sundurmalar; güneşten, yağmurdan, doludan veya kardan korumak için kullanılan gereçlerdir. Bu gereçler kapı önünde kullanılır olduğundan estetik bağlamında da önem taşımaktadırlar. Evi daha güzel gösterdiklerini söylesek, yalan söylemiş olmayız. Günümüzde 1900’lerdeki işlevini korumakla beraber boyutu da yavaş yavaş genişlemektedir. Yani yalnızca güneşten, yağmurdan korumak için değil, genişletilerek adeta bir balkon gibi kullanmak için de inşa edilen şeylerdir. Güneş ışınları ister dış cephe ister iç cephe olsun, zarar vermektedir. Güneş ışınları eşyaları da, maruz kaldırıldığı her şeyi de soldurur. Kapı önü sundurmayla beraber bu soldurma tarih olmakla beraber, kapı üstü sundurmalar güneş ışınlarını kırar ve eşyaları soldurmasına da engel olur.

Kapı Önü Sundurma Fiyatları

Kapı önü sundurmaların fiyatları, sundurmanın modeline ve boyutuna göre değişkenlik göstermektedir. Yani fiyatın ucuz ya da pahalı olması tamamen size kalmış olan bir şeydir. Sundurma yaptırmak istediğiniz alana, sundurmanın modeline göre değişkenlik gösterir. Kapı önü sundurma satın almak istiyorsanız, öncelikle piyasayı araştırmanızı öneririz. Bunun sonrasında hangi modeli istediğinizi belirlemeniz gerekiyor. Tüm bunlardan sonra istediğiniz boyut ve modelde kapı önü sundurma satın alabilir, işlevlerinden faydalanabilirsiniz.

Call Now ButtonHemen Arayın