Kapı üstü koruyucu sundurmalar günümüzde birçok mekanda görebildiğimiz bir koruma sistemidir. Özellikle kapı girişinde binanın ya da yapının girişini korumak amacı ile tasarlanmıştır. Kötü hava şartlarında örneğin kar, yağmur gibi hava durumlarına karşı yapı girişini önemli ölçüde korumaktadır. Genellikle müstakil evlerde çok sık yapılsa da artık günümüzde büyük binalar içinde yapıldığı görülmektedir.

Kapı Üstü Koruyucu Sundurma Modelleri

Kapı Üstü Koruyucu Sundurmalar Kapı Üstü Koruyucu Sundurmaları

Çok eski yıllardan beri aslında kapı üstü koruyucu sundurmalar farklı modellerde yapılmaktadır. Günümüzde bu modeller daha büyük olarak dizayn edilmektedir. Böylece yapı girişi önemli ölçüde korunmuş olmaktadır. Teras ve balkonlarda da çok sıklıkla kullanılan sundurma işlemi daha çok tek katlı evlerde kullanılsa da günümüzde artık bina girişlerinde de aktif olarak kullanılmaktadır.

Aynı zamanda iş yeri ve otopark girişlerinde de aktif bir şekilde kullanılabildiği için günümüzde çok sık tercih edilmektedir. Kapı üstü sundurma modelleri yapının modeline ve büyüklüğüne göre de değişkenlik göstermektedir. Kapı üstü koruma modelleri genellikle bahçeli evlerde çok sık kullanılmaktadır.

Özellikle bahçenin dış kapısı için gerekli olan bu model hem ev için bir koruma niteliğindedir, hem de göze hitap etmektedir. Günümüzde birçok apatman, site ve iş yerinde sundurma modellerine rastlayabilirsiniz.

Kapı Üstü Koruyucu Sundurma Modelleri Fiyatları ?

Kapı üstü koruyucu olarak bilinen sundurmalar yapıdan yapıya göre değişiklik göstermektedir. Bu konuda firmamız ile görüşmeniz daha sağlıklı olacaktır. Fiyatlar genellikle yapı çeşidi, büyüklük, alanın kullanıma uygunluğuna göre değişmektedir. Koruyucu sundurmalar m2 birim fiyatı üzerinden hesaplanır. 

Kapı Üstü Koruyucu Sundurmalar Nerelerde Kullanılır?

Genellikle yapıların dış kısmında kullanılan sundurma modeller ince duvar ve demirler yardımı ile kapı girişine oturtulmaktadır. Sundurmanın iç kısmına ısı yalıtımı yerleştirileceği için sıcak ve soğuk hava gibi durumlardan da korunmuş olursunuz.

Kapı ile zemin arasında aynı hizada tasarlanan sundurma modelleri aynı zamanda binanın merdivenlerini de korumaya yönelik tasarlanmıştır. Balkon koruması ya da teras koruması olarak da tasarlanan sundurma modelleri bu sayede sadece evin dış kapısında kullanılma özelliğinde de çıkmaktadır. Kendi ihtiyacınıza göre en uygun sundurma modelini seçebilirsiniz.

Kapı Üstü Koruyucu Sundurmalar Ne İşe Yarar?

Sundurmanın en belirgin faydası aslında olumsuz hava koşullarıdır. Hem aşırı sıcak hem de aşırı soğuk havalar zemine ve kapılarınıza zarar verebilmektedir. Örneğin güneş ışınları dış kapınıza zarar vererek bir süre sonra renginin solmasına ve kapının boyalarının dökülmesine sebebiyet verecektir. Aynı zamanda yoğun kar ve yağmur yağışı da yine hem zemine hem de kapıya zarar vermekte ve ekstra maliyet oluşturmaktadır. Sundurma sayesinde tek seferde bir maliyet çıkartarak uzun süreli maliyetlerden kurtulmuş olursunuz. Bu sayede hem yazın hem de kışın olumsuz hava şartlarından da yapınızı korumuş olursunuz.

 

Call Now ButtonHemen Arayın