Araç kullanımının yaygınlaşması ile birlikte ülkemizde de dünyada olduğu gibi otopark çatı sistemleri alanında birçok yenilik ve seri üretimden montajına kadar ince işçilikler söz konusu olmaya başlanmıştır.

20 milyonu aşan sayısı ile birlikte motorlu taşıtların korunması ve daha uzun ömürlü halde kullanılması gündeme gelmiştir.

Araçların seyir halindeyken ve trafik alanındaki sağlığı ve güvenliği kadar park halinde olduğu alanlarda çeşitli dış etkilere karşı korunması onların daha uzun süre yüksek performans ile eş değer oranında faydalanılmasını sağlamaktadır.

Bugün otopark çatı sistemleri hem apartman girişlerinde, site içlerinde kişisel kullanım işlevleri için değerlendirilmektedir.

Hem de kurumsal bir iş kimliği arenasında sektör halinde üretilmekte ve kullanılmaktadır.

Aynı zamanda yüksek nüfuslu iş yerlerinin otoparklarında da otopark sundurma  ve otopark kapatma sistemleri kullanılmaktadır.

Böylece her alanda her bölgede araç sağlığı dikkate alınmaktadır.

Sektörde büyük işletme olarak adlandırılan tecimsel mevkilerde de aynı şekilde otopark çatı sistemler günden güne artan rağbet oranlarına karşı yanıt vermektedir.

Otopark Çatı Sistemleri Çeşitleri Nelerdir?

Günümüzde en çok tercih edilen otopark garaj çatı modelleri olarak başta cam ve polikarbon modelleri gelmektedir. Işığı geçirmeyen ve gölgelik olarak da kullanılabilen çatı sistemleri hem korunaklı bir yapının ana malzemesini oluşturmakta hem de şık bir görünüm sunarak dekoratif bir yapı vaadinde bulunmaktadır.

Gelişen teknoloji ve dekorasyon modelleri sayesinde artık birçok çeşitte ürünler geliştirilmekte ve isteğe göre sipariş usulü olarak getirilmektedir.

Bazı otopark çatı sistemleri ise dekorasyondan ziyade sertliğe ve dayanıklığa önem veren müşteri kitleleri için otopark çatı malzemesi olarak çelik kullanılmaktadır.

Otopark Çatı Sistemlerinin Avantajları Nelerdir?

Aracı güneşin tehlikeli addedilen ışınlarından koruyarak boya akması gibi sorunların doğmasına engel olmaktadır.

Aynı zamanda gölgelik vazifesi görerek söz konusu motorlu taşıtların çok daha uzun vadede sorunsuz ve arızasız çalışmalarına olanak tanımaktadır.

Aynı zamanda ev ve iş yerlerinde kapsayıcı bir görüntü vererek şıklığı güvenlik ile birleştirmektedir.

Yağmur ve dolu gibi motorlu taşıtlara doğrudan zarar verebilen yağış çeşitlerine karşı da şemsiye görevini üstlenmektedir.

Bugün hem bir iş kolu hem de kişisel güvenlik olarak sıklıkla tercih edilmektedir.

Otopark çatı sistemleri için bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Call Now ButtonHemen Arayın