Polikarbon çatı kapatma Levhalar malzeme olarak birden fazla terimle belirtilmektedir. Halk arasında genellikle polikarbon ya da polikarbonat diye bilinmektedir.

Uluslararasında PC olarak geçmektedir. Polikarbon ile ilgili sözleşmelerde polikarbon ya da PC olarak geçmektedir. Polikarbonun en önemli özelliği zararlı güneş ışınlarını kesip normal gün ışığını yansıtmasıdır. Bu özelliğinden dolayı cama yakın bir malzeme olan polikarbon cama nazaran esnektir.

Polikarbon Çatı Malzemesi

Yüksek darbelere karşı da dayanıklı olan polikarbon model ve renk bakımından zengin bir malzeme olduğundan dolayı inşaat sektöründe en çok talep gören ürünler arasında yer almaktadır. Bunun yanı sıra kimyasal ve ısı dayanımı da bir hayli yüksek olan levhalar arasındadır. Şeffaf bir plastik olan polikarbon levhalar işlemeli olan ebatları göz doldurucudur. Birbirine geçebilme özelliği ile ek yapılabilir. Çeşitli kalınlıkta ve ebatlarda polikarbon levhalar mevcuttur. Polikarbon kapatmanın en çok uygulandığı yerler; veranda,teras çatı,kış bahçesi,çatı ışık sistemi,otopark,cephe uygulaması,yürüyüş yolu,spor salonu,sera,otobüs durağı,fabrika penceresi,havuz örtü sistemi ve geçit gibi alanlardır.

Şentürk Yapı olarak çatı sistemlerinden olan Polikarbon Çatı – Teras Kapatma alanında birçok çalışma yapmış bulunmaktayız. Yaptığımız çalışmaları sitemizdeki görseller ve referanslardan ulaşabilirsiniz.

 

Call Now ButtonHemen Arayın