Günümüz modern mimari yapılanmasında mukavemet ölçekleri kadar şık bir dekoratif unsur barındırmak da bir o kadar önemlidir. Bu nedenle en fazla tercih edilen polikarbon çatı kaplama sistemleri günlük hayatımızın içinde fazlasıyla karşımıza çıkmakta. Önceleri daha çok endüstriyel ve sektörel kapsamlarda kullanılan polikarbonat çatı sistemleri teknikleri arz, talep dengesinin artması ile birlikte birçok kişisel ve sektörel alanda farklı teknikler, renkler ve yapılar olarak kullanılmaktadır.

Yapısının kolay şekil alabilir yapısıyla ilgili kişilerine vakit kaybettirmeden kurulmaktadır. Aynı zamanda ışık dengesini de çok iyi kurduğu için ışığın doğal olarak kullanılması bakımından da son derece elverişlidir. Su geçirmez yapısı onu iklim şartlarına karşı dirençli kılmıştır. Camdan ve camdan yapılan malzemelerden çok daha hafif olması onu taşınabilir ve kabul edilebilir kılmaktadır. Kamuya açık binaların mimarisinde de kullanılan polikarbon kaplama yangın ihtimallerine karşı da kullanıcılarına güven telkin etmektedir. Esnektir ve izolasyon hususunda da son derece cazip özelliklere sahiptir.

Polikarbon Çatı Kaplama Hangi Alanlarda Kullanılmaktadır?

Gün geçtikçe polikarbon çatı kapatma sistemlerinin kullanım alanları da değişiklikler göstermeye başlamıştır. Bazı belediyeler tarafından üst geçitlerin çatı sistemleri polikarbon yaptırılmaya başlanmıştır. Böylece gündüz ve gece ışıkları homojen olarak yayılırken şehir içi mimarisinde de ucuz yoldan pratik ve dekoratif bir manzara oluşmuştur. Bunun dışında sigara içme yasağı ile birlikte sigara içme bölümlerinin geneli yine aynı malzemeden yapılan çatı kapatma sistemlerine emanet edilmiştir. Fabrikalarda ışık ve enerjinin had safhaya vardığı noktalarda polikarbon çatı kapatma sistemleri pencereler ile birlikte eş değer olarak kullanılmakta ve böylece işletmeler tarafından büyük oranda enerji tasarrufu sağlanmaktadır.

Aynı zamanda özellikle büyük şehirlerin otobüs ve tren duraklarında seri halde uygulanmaktadır. İstanbul ve İzmir gibi büyük nüfuslu şehirlerin yürüyüş yolları yapımında da destekleyici ürün olarak polikarbonat çatı sistemleri son hızıyla kullanılmaya devam etmektedir.

Bunun dışında sigara içme yasağı ile birlikte sigara içme bölümlerinin geneli yine aynı malzemeden yapılan çatı kaplama sistemlerine emanet edilmiştir.

Doğal ışığın en natural biçimde kullanıldığı polikarbonat çatılar evlerdeki kış bahçelerinde de aynı unsurdan en ekonomik şekilde polikarbon balkon kaplama olarak fayda sağlamak  adına tercih edilmektedir.

Polikarbon kaplama sunduğu şık tasarımlar ve iktisadi ayrıcalıklarla daha fazla alanda karşımıza çıkmaya devam edecek gibi görünüyor.

Polikarbon çatı kaplama fiyatları için bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Call Now ButtonHemen Arayın