Polikarbon saçaklar; herhangi bir kapı ya da kapı görevi gören geçidin girişini, güneş, kar ve yağmur gibi doğal etmenlerden koruyan küçük çatıdır. Bunun yanında halk arasında sundurma olarak da ifade edilmektedir. Bu unsurların kullanım alanı ise genellikle evlerin, dükkânların ya da binaların girişidir. Uygulanacakları alana göre boyutları değişen saçakların cephesel olarak daha geniş alanı kapsayan türlerine ise veranda adı verilmektedir. Bu anlamda günümüzde farklı malzemeler kullanarak imal edilen saçak sistemleri bulunmaktadır. Bunlar arasında son yıllarda en çok rağbet gören ise polikarbon saçak modelleri olarak karşımıza çıkmaktadır

Polikarbon Saçak

Polikarbon, gün ışığından en iyi şekilde faydalanılması gereken mekânlar için en ideal çözümdür. Reçinesinin özelliği sayesinde oldukça dayanıklı olan malzeme, aynı zamanda cam ve akrilik gibi kaplama malzemelerine göre çok daha hafiftir. Yine soğuk bükülme özelliği sayesinde ise kolay bir şekilde montaj olanağı sağlar. Ultraviyole filtrasyonu ve yüzeyde sus tutma özellikleri ile uzun yıllar boyunca kullanım imkânı sunan polikarbon, mükemmel ışık geçirgenliğiyle kapı ve geçitler için sıklıkla tercih edilir.

Polikarbon saçak modelleri, çoğunlukla kapı ya da pencere önlerine uygulanırlar. İçerisinde en az bir kişinin rahatlıkla durabileceği ebatlarda imal edilen bu saçaklar, model ve renk seçenekleri sunmaları açısından da oldukça avantajlıdır. Bu anlamda uygulandıkları alanları sadece yağmur, kar ve güneşten korumakla kalmaz, aynı zamanda estetik bir görünüm de ortaya koyarlar. Polikarbon her ne kadar mimaride yeni kullanılmaya başlanan bir malzeme olsa da, gün ışığından yararlanmayı ve uygulandıkları alanların zararlı ışıklardan korunmasını sağladığı için oldukça avantajlıdır.

Polikarbon Saçak Fiyatları

Bulundukları alanları kötü hava şartlarında ve dış kimyasal etkenlere karşı koruyan polikarbon saçaklar, standart olarak iki taşıyıcıdan meydana gelmektedir. Bu taşıyıcılar, talep üzerine geniş alanlarda yan yana ilave edilebilecek şekilde dizayn edilebilirler. Şiddetli rüzgâr ve kar yüküne karşı mukavemet gücü yüksek olan polikarbon saçak fiyatları ise uygulanacak alanın genişliğine yani polikarbon saçağın ebatlarına göre değişiklik göstermektedir. Siz de saçak modelleri arasından bütçenize en uygun olanını tercih edebilir, kapı ve geçitlerinizi zararlı hava koşullarının etkilerinden koruyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Sundurma Modelleri Ve Fiyatları başlıklı makalemizi okumanızı öneririz.

Call Now ButtonHemen Arayın