Skylight Cam Çatı

Skylight Cam Çatı;Türkçe karşılığı ışıklık anlamına gelmektedir. Halk arasında genellikle ışıklıklı cam çatı, cam çatı skylight cam çatı sistemleri olarak bilinmektedir. Yüksek tavanlı olan iş merkezleri, avmler, oteller, hastaneler, kapalı yüzme havuzları, fabrikalar, cafeler, mağazalar gibi yerlerde kullanılmaktadır. Skylight çatıların diğer çatılardan ayıran özelliği dışarıdaki ışığı içeriye almasıdır. Uygulanacak yapının doğal aydınlanma problemini çözen şık bir çözümdür.

 

Skylight Cam Çatı

Skylight Cam Çatı Özellikleri

Skylight çatıların en çok talep edilen sistemi sabit çelik konstrüksiyonlu olanıdır. Sağlamlığı ve şık görünümlü olması ile ön plandadır. Skylight çatı sistemleri uygulanacak alanın konumu ve yapısına göre çelik konstrüksiyon ya da alüminyum üzerinde, özel olan alüminyum birleşim profilleriyle skylight çatı ana ışıklık malzemesi olan cam ya da polikarbon kullanılarak yapılmaktadır.

Sabit yatay kısımlarındaki fuga boşluklarına zararlı güneş ışınlarına karşı dayanıklı silikonlar kullanılarak izolasyonu yapılır. Cephelerinde bulunan camların dış kısmında yatay ve dikey olarak kapak profili kullanılır. Su tahliyesinin akışını sağlayan kapak profillerle özel olarak üretilen çelik taşıyıcılı olan alüminyumlar alt konstrüksiyona monte edilir. Kapak profiline tahliye delikleri açılır bu açılan delikleri alüminyum profillerin konstrüksiyonun alt kısmındaki kondens kanalları ile özel fitil ya da özel olarak kullanılan silikonlar ile yapılır.

Bu uygulamanın sonucunda panellerin arasına tam yalıtım yapılmış olmaktadır. Skylight çatılar alt kısmındaki camda güvenlik açısından lamine cam tercih edilmektedir. Uygulamanın sonucunda yapıların salonlarında ferah, aydınlık ve şık bir ortam olmasını sağlar.

Skylight Çatı Uygulamaları

Skylight cam sistemleri uygulamaları  diğer çatı sistemlerinden ve hatta diğer cam çatı sistemlerinden en çok ayırt eden özelliği; istenildiği zaman açılıp kapanabilen bir çatı sistemi olmasıdır. Cam kullanılarak tasarlanan çatı sistemleri çatı iç mekanı aydınlık kalırken aynı zamanda havadarlık da sağlanabilmektedir.

Son dönemlerde oldukça popülerleşmeye başlayan skylight çatı sistemleri ile mekanınıza farklı dekoratif çözümler yaratabilirsiniz. Skylight çatı sistemleri, kayar açılır kapanır pencere mantığına dayanmaktadır. Sadece çatılar için değil, teras kapatma işlemlerinizde de skylight uygulamaları gerçekleştirmekteyiz. Özellikle tek cephe tarafından, boydan boya olan teraslarınızda yapılan skylife kapatma sistemleri ile oldukça şık tasarımlar meydana getirilmektedir.

Skylight cam çatı sistemleri ile mekanınıza bir uygulama yaptırmak istiyorsanız yapmanız gereken ilk şey bizi aramak. Sonrasında anlaştığımız tarih ve zamanda keşif ekibimiz mekanınızı ziyaret ederek uygulama için gerekli keşif ve incelemeleri gerçekleştiririz.

Sizin ihtiyaç ve istekleriniz doğrultusunda yapılan keşif projeye dökülerek, proje tamamlandığında ortaya çıkacak uygulamanın 3D görsel çizimleri uygulamaya başlanmadan hazırlanır ve sizlere sunulur. Bir değişiklik yapılacak ise projede revizyon yapılarak, usta işçi kadromuz ile uygulamaya başlanır ve tamamlanarak proje sonlandırılır.

Cam çatı sistemleri uygulamalarımızda lamineli ve temperli cam kullanmaktayız. İstek dahilinde renkli cam da uygulanabilmektedir. İskelet kısmını, doğal hava koşullarına dayanıklı alüminyum doğrama profil ve aksesuarları ile oluşturmaktayız.

Ücretsiz keşif hizmeti almak ve daha detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Call Now ButtonHemen Arayın