Sundurma Nerelerde Kullanılır

Ev, işyeri ya da fabrika gibi mekânların kapı ve pencere önlerinde, koruma amacı ile kullanılan ürünlerdir. Kapı ya da pencerelerin dış girişine çatı olacak biçimde konumlandırılan sundurmalar, güneş ve yağmur gibi etmenlere karşı koruyucu görev üstlenmektedir. Yapıların dış cephelerine monte edilen bu unsurlar, yerle temassız şekilde tasarlanabilecekleri gibi aynı zamanda ince duvar ya da parmaklık ile desteklenebilmektedir. Bunun yanında sundurmaların altında yer alan zemin, yer ile aynı olabileceği gibi birkaç basamak ile de çıkılabilir. Altında en az bir kişinin rahatlıkla durabileceği ebatlarda tasarlanan sundurma çeşitleri, yapının tüm ön cephesini kaplayacak şekilde de inşa edilebilirler.

Sundurmalar, konumlandırıldıkları yerde sadece koruyucu işlev görmezler. Çünkü hayatımızı kolaylaştıran bu fonksiyonel ürünler, aynı zamanda estetik bir görünüm ortaya koyarlar. Peki, çeşitli özellikler avantajlı sundurmaların çeşitleri diğer özellikleri nelerdir?

Sundurma Modelleri Özellikleri Nelerdir?

Sundurmaların en önemli özelliği, tercih tercihlerine ve mekânların kullanımına göre farklı ebatlarda imal edilmiştirilmeleridir. Bunun yanında istenecektir kadar yan yana monte edilmişilen sundurmalar; sadece kapı değil, pencere üstleri için de tercih edebilirsiniz. Şık tasarımları ile binaların estetik bir görünüm kazanmasını sağlayacak sundurma modelleri , yaşanılan mekânları güzelleştiren unsurlardır.

Farklı tasarım ve ölçülerde üretilebilen sundurmalar, konumlandırıldıkları mekânların temiz kalmasını sağlarlar. Çünkü yağmur ve kar yağışı gibi hava şartlarına karşı koruyucu etki gösterirler. Bunların yanı sıra sundurmalar, oldukça basit ve hızlı bir şekilde monte edilebilen sistemlerdir.

Sundurmaların Kullanım Alanları

Koruyucu özellikler ve estetik görünümleri ile ön plana çıkan bu sistemler, aynı zamanda kalıcı olmaları nedeniyle de tercih edilmektedir. 

  • Bina ve apartman kapı girişleri,
  • Pencere önleri,
  • Fabrika ve imalathanelerde,
  • Teras ve geniş balkon önlerinde,
  • Sevkiyat (gönderme) giriş ve çıkışlarında,
  • Depo önü girişlerinde,
  • Cami ve ibadethane vardır,
  • Villa ve müstakil binalarda,

Tüm bunların yanında bu sistemler, gerekli talepleri ve uygulanacakları mekânların özelliklerine göre farklı ebatlarda tasarlandıkları için sundurma fiyatları sabit değildir. Eğer siz de eviniz ya da ihtiyacınız için kapı üstü sundurmalar yaptırabileceğiniz bir sundurmacı için lütfen iletişime geçebilir; fiyat ve modeller ile ilgili detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

 

Call Now ButtonHemen Arayın